تبلیغات
ALONE PHOENIX - شبکه اجتماعی FaceBook فقط برای سرگرمی یا ...!!
تــنـــهـــا
بـلاگــــــآرشـیــومـوضـوعـات بلاگـــــآخـریـن پـستـهـاسایـر پـسـت هاسایـت های مفـیـد وکـاربـردینـویـسـنــده
نــظـــرسـنـجــیآمــار بلاگـــــAdmin Logo


به نام خدافیس بوک یک سرویس کاملاً رایگان است. در ابتدا تصور می‌شد این سرویس برای سرگرمی ایجاد شده .اما از همان ابتدا یک سوال حول شکل ‌گیری این سیستم به وجود آمد!سوال اینجاست: آیا سیستمی به این عظمت، آن هم طراحی شده توسط یکی از بزرگترین مراکز تولید علم در دنیا، فقط برای سرگرمی ایجاد شده؟

امروز، شش سال پس از تولد فیس بوک آمارها چیز دیگری می‌گویند !فیس بوک صرفاً برای سرگرمی نیست از آن می‌توان بهره‌های زیادی برد: از جمله به دست آوردن مقاله‌های علمی معتبر.

امروز خواندن و شنیدن چنین تیترهایی در رسانه‌ها برای ما عادی شده:

.فیس بوک پنجمین عامل طلاق در آمریکا

فیس بوک عامل جدید جدایی . . .

.فیس بوک و ضدیت با بنیان خانواده . . .

اما چه سود؟ این آمار زمانی منتشر می‌شوند که فیس بوک، میلیونها نفر در سرتاسر دنیا را به خود معتاد کرده.آیا چنین روزی توسط بنیانگذاران فیس بوک دیده نمی‌شد؟ جواب این سوال قطعاً مثبت است .

این پاسخ مثبت به قدری واضح که جایی برای تحلیل و بررسی نشانه‌های گرافیکی این سرویس که از ابتدا کاربران را به روابط غیر اخلاقی فرا می‌خواند نیست! برای مثال این تصویر به همراه ایمیل دعوتنامه‌ی فیس بوک برای کاربران ارسال می‌شود. ایمیلی که پاسخ به آن اولین گام ورود به این سیستم است:

شما با وصل کردن نقاط موجود در تصویر (درواقع سرهای افراد) به هم با کلمه‌ی انگلیسی مواجه می‌شوید:

این شگرد (پنهان کردن هدف کلمه‌ای رمز آلود در طرح‌های گرافیکی برای بیان هدف یک سیستم) سال‌ها پیش توسط کمپانی والت دیزنی هم اداره شده بود!

فیس بوک یکی از پردرآمدترین سرویس‌های اینترنتی است. و این درحالیست که عضویت و استفاده از آن کاملاً رایگان است! این آمار ارائه شده توسط فیس بوک از درآمدهای خودش است:

به نظر شما فیس بوک، این سرویس کاملاً رایگان، دست به تجارت چه چیزی زده که اینقدر سوددهی دارد آن‌هم در این اوضای بهم ریخته‌ی اقتصادی؟ جواب یک کلمه است : اطلاعات

حتماً تا کنون به تیترهای همچون "فیس بوک عامل آشنایی با موساد" و "فیس بوک عامل جذب جاسوس برای سیا" برخورد کرده‌اید... فیس بوک با قرار دادن اطلاعات شخصی و علایق سیاسی کاربران خود در اختیار سازمان‌های جاسوسی راه شناسایی افراد مستعد برای جاسوسی در کشورهای مختلف را برای آنها هموار ساخته...

علاوه بر اینها فیس بوک عاملی است برای ایجاد آشوب و ترور در کشورهای هدف. نمونه‌ی چنین استفاده‌ای از این ابزار شوم را در فتنه‌ی 88 دیدیم .

فیس بوک هم مانند هزار فن آوری دیگر وارد شد و پس از فراگیر شدن تازه به فکر افتادیم که در موردش اطلاعات داشته باشیم و نحوه‌ی استفاده را یاد بگیریم  منبع:     
         جنبش سایبری 313


فیس بوک و

جشن آب پاشی در پارک تهران

آزادی دستگیرشدگان پارك آب و آتش


شرق نوشت: چند روز پس از جنجال‌هایی كه برای آب‌بازی در پارك آب و آتش به پا شد، افرادی كه از سوی پلیس امنیت تهران در این رابطه دستگیر شده بودند، آزاد شدند. هفتم مرداد بود كه تعدادی دختر و پسر به دنبال فراخوانی در فیس‌بوك، برای شادی و آب‌پاشی در پارك آب و آتش دور هم جمع شدند و آب‌بازی كردند.غفلت پلیس یا بی کفایتی فرهنگی شهرداری در ماجرای پارک "آب و آتش".

عکس های منتشر شده  از آب بازی جمعی از جوانان تهرانی البته بصورت مختلط و کاملا بدون قید و بند به سرعت در سایتهای خبری، و شبکه های اجتماعی پخش شد. عکس ها به خوبی ماجرا را مشخص کرده است: نزدیک به 150 نفر دختر و پسر مشغول آب بازی با تفنگ آب پاش و خیس کردن هم هستند. در این بین درصد بالایی از خانم ها حجاب نامناسبی دارند و البته درصد بالاتری حجاب ندارند! روسری به جای سر بر دوش افتاده و آستین ها بالازده شده و آب بازی لباس ها را به تن چسبانده است. صحنه ای که شاید اتفاق آن در یکی از پارک های تهران زنگ خطری برای مدیریت فرهنگی تهران به صدا درآورده باشد. مطمئنا وقتی شهرداری تهران و معاونت فرهنگی آن در همین پارکها برنامه های شاد! مخاطب!پسند! برگزار می کنند و به بهانه جشن های ملی یا مذهبی، شوی مبتذل غیرفرهنگی برگزار می کند، جوانان هم بوستان های شهر تهران را محیطی برای تخلیه نامناسب و غلط هیجانات خود با آب بازی یا خزبازی! می پندارند. هرچند برخورد انتظامی با افرادی که در پارک آب و آتش دست به هنجارشکنی زدند، کار دشواری نبود، اما انجام ندادن این برخورد، این نکته را به ذهن نزدیک می کند که نکند نیروی انتظامی هم در بحث حجاب و گشت ارشاد شعارگونه  عمل می کند و تنها در نقاطی از شهر حضور دارد و به کلیشه های خود می پردازد؟


img
فرمت flv  ( حتما دانلود نمایید )

سخنان امام خمینی و حجت الاسلام پناهیان در مورد حجاب زنان و شیوه نگاه به این موضوع با توجه به اتفاقات اخیر در پارک آب و آتش 
گزارش 20:30 از دستگیری و بازجویی جوانان خاطی در جنگ آب پاشی در پارک آب و آتش تهران
 


نوشته شده توسط :Phoenix
پنجشنبه 8 دی 1390-12:51